Offroad çok hızlandı, ralli gibi oldu!

Ankaralı offroad yarışçısı Hasan Armutçu, daha zevkli geçeceğini söylediği 2018 sezonundan yana oldukça umutlu konuştu. Geçtiğimiz sezon Türkiye Offroad Şampiyonası’nda kopilot 3’ncüsü olan Hasan Armutçu, Ankara Offroad Şampiyonası’nda ise son yarışını kazanarak sezonun Ankara 2’ncisi oldu. Ajans izleyicileri için yaptığı sezon değerlendirmesinde sözlerine 2017 sezonuna Ardeşen’deki yarışta kötü yarıştıklarını ve bir çukura saplanıp orman etabında kaldıklarını anımsatarak başlayan Hasan Armutçu, pilotu Özgür Yaprak‘la birlikte sezonun son ulusal yarışında Türkiye 3’üncülüğünü Karabüklü Erdoğan Kovancı’ya kaptırdıklarını söyledi. Pilotu Özgür Yaprak sezon podyumunu kaçırmış olsa da, kopilot 3’ncüsü olarak sezonu tamamlayan Hasan Armutçu, Türkiye Offroad Şampiyonası’nda S3’te de Türkiye 1’ncisi olduklarını vurguladı.

Geçen sezon en unutamadığı yarış olarak Ankara’nın ulusal yarışını gösteren Hasan Armutçu, “güzel bir yarıştı, iyi dereceler yaptık” dedi ve ekledi; “aslında sezonun diğer yarışlarında da iyi derece yaptık. İyi bir derece elde edip yıl sonu puanı için yarışmak derecelerimizi kolladık” dedi. 2017’nin kendisi açısından güzel bir sezon olduğunu yineleyen Hasan Armutçu, geçtiğimiz sezon için “hak eden kazandı, rekabet sıkıntısızdı, dostluk kazandı” diye konuştu. Kendileri için sezon yarışlarının hepsinin iyi geçtiğini söyleyen Armutçu, “offroad bazında Tosfed’in sert katı kuralları var, biraz daha yumuşatılabilir” dedi ve ekledi; “Bu sene içinde biraz daha kural değişiklikleri istiyoruz çünkü çok hızlandık, ralli olduk. Daha yavaş daha orman etabı, daha ekstrem daha Offroad’u andıran etaplar istiyoruz.”

2017’de yükselen trend olan Baja yarışlarının ulusal offroadun pabucunu dama atma konusunda ise, Ankaralı offroadçu “olabilir. Hiç katılmadım ama izledim, çok zevkli en azından araç kullandığını hissediyorsun. Yani Baja mı Offroad mı dersen şu an her ne kadar Türkiye şampiyonluğu olmasa da, Baja daha ön planda, katılan herkes çok memnun. Bizim de katılmaya niyetimiz var, takvim açıklansın bir bakalım ondan sonra kara vereceğiz” dedi. 2018’den beklentileri sorulduğunda ise Hasan Armutçu, Türkiye Offroad Şampiyonası kovalamak istedikleri 2018 için “güzel bir 2018 bekliyorum” dedi.

Sezonu Ankara Offroad 2’ncisi olarak tamamlayan Hasan Armutçu, Ankara yarışları için de “güzel, etaplar, rekabet ve katılım dahil her şeyin çok güzeldi” diye konuştu ve Ankara dışından da çok ekibin katıldığını söylediği mahalli yarışlar için, “25-26 ekip katılımıyla, ulusal formatında 2 gün boyunca yaptık mahalli yaptık. Çok zevkliydi, ev sahibi olunca eşimiz dostumuz nasıl bir etap istediğimizi biliyorlar, etabı ona göre hazırladılar ellerine sağlık, Ankara yarışı belki de ulusaldan daha iyiydi” diye konuştu. 2018’de herkes gibi ulusalda şampiyonluk hedeflediğini vurgulayan Hasan Armutçu, sözlerini “gerek araç, gerek se servis ekibi olarak hazırlanıyoruz. Yine Range Rover ile yarışacağız. 2018’de yeni katılım çok fazla, bu sene daha zevkli geçeceğine inanıyorum 2017’ye göre. Eski yarışçılardan parkurlara geri dönenler olacak, S4 bir hayli kalabalık” diye tamamladı.

Aydın Hoşgör | Ralli Ajansı

Yorum yaz

Arşivler

Kategoriler

Giriş Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.